CLF10060NIT-220M-D
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
CLF10060NIT-220M-D
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 10.10mml×10.00mmW×6.00mmH SMD/SMT 22 µH 20 % 2.65 A 43 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)6.3 mm
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-55 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
REACH SVHCNo SVHC
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)43 mΩ
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 11 months ago)
ShieldingShielded
Inductance22 µH
Core MaterialFerrite
RMS Current (Irms)3.3 A
inductance tolerance20 %
Saturation Current2.65 A
Schedule B8504500000
Current Rating2.65 A